Бібліотечно-інформаційний центр школи №6 міста Дружківки

Віртуальна дитяча енциклопедія - XXI

Проект „Віртуальна дитяча енциклопедія – XXI”

При реалізації проекту відбувається інтегрування знань з навчальних предметів: літератури, мови, алгебри і початків аналізу, геометрії, інформатики, економіки, фізики, іноземної мови. Основна ідея проекту полягає у створенні учнями „Віртуальної дитячої енциклопедії - XXI” за допомогою комп’ютерних технологій (Microsoft PowerPoint), використовуючи будь-які джерела: електронні бібліотеки, пошукові системи Інтернет, енциклопедії, шкільні підручники і будь-яку наукову літературу. Віртуальний проект це не стільки інформаційне середовище, скільки середовище власного саморуху, саморозвитку, а головний результат - генерування нових власних творчих здібностей.

Ключове питання проекту: Як за допомогою комп'ютерних технологій «оживити» математику чи літературу, як створити електронний mini-book з обраної теми, щоб школярам було цікаво його «читати», щоб він був науковим, цікавим і доступним? Учні проводять дослідження по напрямках: визначення змісту роботи, вибір комп'ютерних програм, визначення оптимальної кількості слайдів, колірної гами, видів заставок, анімацій, включення музичного оформлення. Починається пошук найрізноманітнішої інформації з теми. Вивчаючи можливості Всесвітньої мережі Інтернет, діти шукають адреси інформаційних Інтернет-ресурсів. Звертаються до педагогіки, досліджують закон Эбінгаузена, тимчасові зони запам'ятовування, властивості зорової пам'яті і сприйняття наукової інформації. Поєднують інформаційну і сугестивну педагогічну технології.

На залікових уроках учні захищають свої творчі роботи-презентації, створені в комп'ютерній програмі Microsoft PowerPoint. На екрані комп'ютера з'являються теореми і властивості, графіки функцій і поверхонь, історичні й авторські задачі. І кожна учнівська робота неповторна й унікальна за своїм змістом, колірною гамою, технічним втіленням ідеї. Учителі відбирають презентації для майбутньої роботи у своїх класах. Кращі творчі роботи опубліковуються на веб-сторінки  «Віртуальна дитяча енциклопедія – XXI”.